Zapytanie ofertowe

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wierzbica, 02.08.2011 r.

im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy

26-680 Wierzbica, ul. Żeromskiego 62

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy w związku z realizacją projektu nr WNA-POKL.09.05.00-14-216/09, pt. „Z komputerem na Ty w Wierzbicy”
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

poszukuje trenerów/nauczycieli informatyki posiadających doświadczenie w prowadzeniu szkoleń/zajęć z zakresu obsługi komputera i ICT w realizowanym projekcie.

Głównym celem projektu jest pobudzenie świadomości mieszkańców gminy Wierzbica i ich zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju edukacji i podnoszenia poziomu ich wykształcenia i umiejętności.

Uczestnikami projektu będą mieszkańcy gminy Wierzbica (60 osób):

1.      10 pracowników szkoły,

2.      10 dorosłych mieszkańców gminy w wieku 40+,

3.      10 uczniów szkoły podstawowej z klas IV-VI,

4.      20 uczniów szkoły podstawowej z klas I-III,

5.      10 uczniów gimnazjum

Zajęcia (szkolenie) z budowy komputera i ICT umożliwią mieszkańcom gminy Wierzbica nabycie podstawowych umiejętności związanych z obsługą komputera oraz wsparcie i dalszy rozwój umiejętności wśród osób, które miały styczność z informatyką, ale nie opanowały jeszcze podstawowych umiejętności.

Okres trwania szkoleń w ramach projektu: wrzesień-grudzień 2011 r. w wymiarze:

6.      2 godzin tygodniowo przez 14 tygodni dla 2 dziesięcioosobowych grup dla dorosłych uczestników projektu,

7.      3 godzin tygodniowo przez 14 tygodni dla 4 dziesięcioosobowych grup dla uczniów.

Miejsce realizacji: gmina Wierzbica

Udział w warsztatach/zajęciach ma na celu merytoryczne podniesienie wśród uczestników kompetencji
w zakresie ICT jak i praktycznego wykorzystania zdobytych wiadomości.

II. Nazwa przedmiotu zamówienia:

1.      Przeprowadzenie szkoleń (zajęć) dla mieszkańców z terenu gminy Wierzbica z zakresu ICT.

1.1.Program warsztatów: Udział w szkoleniach ma na celu pozyskanie nowych, praktycznych umiejętności z zakresu ICT i nowoczesnych form komunikacji

1.2.Miejsce szkoleń: Wierzbica (6 grup po 10 osób)

1.3.Terminy szkoleń: wrzesień-grudzień 2011

1.4.Podczas realizacji całego projektu w szkoleniu weźmie udział 60 osób z gminy Wierzbica.

1.5.Warsztaty realizowane będą dla:

1.5.1        dzieci i młodzieży w godzinach pozalekcyjnych,

1.5.2        dorosłych w systemie wieczorowym lub zaocznym.

1.6. Każdy oferent, z którym zostanie podpisana umowa na realizację szkoleń będzie zobowiązany do:

1.6.1        Opracowania materiałów dydaktycznych i ćwiczeniowych dla uczestników, z zakresu tematycznego dotyczącego prowadzonych modułów, w postaci: materiałów piśmienniczych, prezentacji multimedialnych itp.,

1.6.2        Dostarczenia materiałów wraz z przekazaniem praw autorskich do wykonanych materiałów, nie później niż na 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

1.6.3        Osobistego prowadzenia warsztatów w ustalonym terminie, a w razie wystąpienia obiektywnych przesłanek uniemożliwiających poprowadzenie szkolenia, poinformowanie o tym Zamawiającego na min. 3 dni przed wyznaczonym terminem i wyznaczenie zastępstwa.

1.6.4        Kontaktu mailowego z uczestnikami kursów w okresie realizacji szkolenia.

1.6.5        Dbania o odpowiednią informację uczestników - warsztatów o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

1.6.6        Zapewnienia dojazdu do miejsca szkolenia.

III. Wymagania związane z wykonaniem:

1.      O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy:

a.       posiadają kwalifikacje i doświadczenie w zakresie nauczania w zakresie ICT,

b.      posiadają wyższe wykształceniem pedagogiczne.

IV. Ofertę należy:

1.      złożyć w formie pisemnej osobiście lub przesłać pocztą na adres biura projektu, w terminie do dnia 24.08.2011 r. do godz. 13.00. Decyduje data wpływu, a nie stempla pocztowego.

2.      Oferta powinna zawierać:

a.       CV z opisem doświadczenia w zakresie nauczania ICT;

b.      Kwalifikacje;

c.       Propozycję cenową, którą należy złożyć na załączonym formularzu – załącznik nr 1;

d.      Przykładowy ramowy program szkolenia z zakresu ICT.

3.      Opis sposobu obliczenia ceny:

a.       W cenie szkolenia należy uwzględnić wartość usługi brutto-brutto (koszt za 1 godzinę szkoleniową);

b.      Cena może podlegać negocjacji przed zawarciem umowy.

V. Kryteria oceny oferty:

1.      Przy ocenie oferty brane pod uwagę będą następujące elementy:

a.       Cena brutto-brutto – wartość wagowa oceny „cena brutto-brutto” – 20%

b.      Ocena zaproponowanego programu szkolenia – 40%

c.       Doświadczenie w zakresie nauczania ICT – 40%

·   Udokumentowane praktyczne doświadczenie w zakresie ICT – od 0 do 20 pkt

·   Ilość udokumentowanych, przeprowadzonych godzin szkoleniowych z zakresu ICT,
w okresie ostatnich 3 lat (z uwzględnieniem programów unijnych) – od 0 do 20 pkt

2.      W drugim etapie brana będzie komunikatywność w przekazywaniu wiedzy.

Maksymalna liczba punktów = 100

VI. Informacje dotyczące wyboru najkorzystniejszej oferty:

O wyborze najkorzystniejszych ofert i przejściu do drugiego etapu Zamawiający niezwłocznie zawiadomi wszystkie podmioty, które przesłały oferty w ustalonym terminie.

formularz oferty