Akcja „KOREK dla Martynki”!!!

Martynka Karbowska ma 8 lat. Mieszka i uczęszcza do szkoły podstawowej w Brodnicy k. Torunia. Urodziła się bez kończyn dolnych i posiada defekt kończyn górnych. Martynka ma wrodzony zespół wad kostno-stawowy, wrodzony brak stawów łokciowych, wrodzony brak palców 3-4 obu rąk, hipoplazja żuchwy i miednicy, wadę serca PDA oraz skazę ektodermową. Dziewczynka jest teraz pod stałą opieką rehabilitacyjną w Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Z powodu protez obu kończyn systematycznie uczy się chodzić. Teraz czeka na miejsce na rehabilitację w Konstancinie. Proces chodzenia jest bardzo długotrwały, dlatego tak bardzo ważne jest, aby uruchomić i usprawnić jej ręce. Martynka z powodu braku nóżek ma niestety problemy w poruszaniu się. Na dzień dzisiejszy ma protezy obu nóg, lecz wymaga dokupienia specjalistycznego aparatu RGO oraz dostosowania nowego kosza przy wyłuszczeniu w stawie biodrowym. Koszt RGO wynosi 25000 tys.

Jest ona przesympatycznym dzieckiem, potrafiącym cieszyć się swoim życiem. Mimo wszystkich dolegliwości jest uśmiechniętą i pogodną dziewczynką, zdolną umysłowo. Oczka ma jak węgielki, które słodko patrzą na świat, ale dla niej ten świat jest inny niż dla wszystkich. Każdego, kogo spotka, zaraża swoim niezwykłym optymizmem i dziecięcą wiarą. Od kilku lat wraz ze swoją mamą Anetą uczestniczy w obozach dla niepełnosprawnych m.in. w Piekoszowie, aby jak najlepiej usprawnić swoje ciało do podejmowania codziennych czynności. W tym roku Martynka po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Marzeniem dziewczynki jest przystąpienie do I Komunii Świętej na własnych nogach.

W związku z tym rozpoczęła się akcja zbierania nakrętek dla Martynki na kompleksową rehabilitację i udoskonalenie protez nóżek. Bardzo proszę o włączenie się w tą akcję, gdyż ofiarowanie plastikowych korków nic nas nie kosztuje, a może spełnić ogromne marzenie tej kochanej dziewczynki.

Wszystkim z góry dziękuje za włączenie się w to wielkie dzieło miłości.

Pan Kamil Stani