Dni Patrona w naszej szkole

W ostatnim tygodniu listopada bieżącego roku uczniowie klas IV – VI realizowali projekt: „Maurycy Zych, Józef Katerla czy po prostu… Stefan Żeromski. Na korytarzach szkolnych pojawiły się piękne gazetki przybliżające sylwetkę pisarza. Na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych uczniowie zapoznawali się z biografią autora „Syzyfowych prac” a także uczestniczyli w konkursach klasowych. Każda klasa przy dźwiękach muzyki prezentowała fragmenty prozy artystycznej opiewające piękno Gór Świętokrzyskich. W kąciku Patrona zapłonęły znicze, a uczniowie w galowych strojach pełnili honorowe warty.

23 listopada 2011 roku cała społeczność uczniowska, Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się, by wspólnie napisać „Dyktando z … Żeromskiego”. W ogromnym skupieniu i z uwagą wszyscy zapisywali na kartkach słowa z „Popiołów” oddając w ten sposób hołd wielkiemu pisarzowi.