Wycieczka do Szydłowca.

12 maja 2012 roku klasa IIIa wraz z wych. Anną Bobrowską udała się na wycieczkę do pobliskiego Szydłowca. Do wyjazdu uczniowie przygotowywali się od kilku dni, pracując metodą projektu. Metoda ta kładzie nacisk na samodzielną pracę uczniów i uczy korzystania   z różnych źródeł informacji. Dzieci w pracy grupowej rozwijają umiejętności podejmowania decyzji w grupie, rozwiązywania konfliktów, wyrażania własnych opinii, słuchania innych osób, poszukiwania kompromisów, dyskutowania, dokonywania oceny pracy swojej i innych.

Taka metoda, w której uczeń uczy ucznia przynosi największe pojmowanie wiedzy i przyswojenie jej. Uczniowie pełnili rolę przewodników po Szydłowcu, opowiadali o historii miasta i jego zabytków. Zwiedzili Zamek, Muzeum Instrumentów Ludowych (największe w Europie), Rynek Wielki, Ratusz wraz z jego podziemiami, kościół św. Zygmunta, małą synagogę, kirkut (lapidarium).

Burmistrz miasta, pan Andrzej Jarzyński przekazał uczniom klasy III a upominki promujące to piękne miasto. (a.b)