Światowy Dzień Ochrony Zabytków.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, obchodzony 18 kwietnia na całym świecie, został ustanowiony przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS w 1983 roku i wpisany przez UNESCO do rejestru ważnych imprez o znaczeniu światowym. Celem Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków jest przede wszystkim przybliżenie społeczeństwu problemów ochrony spuścizny minionych pokoleń. W Polsce ideą obchodów jest prezentowanie dóbr kultury o istotnym znaczeniu dla europejskiego i światowego dziedzictwa kulturowego oraz uhonorowanie konserwatorów, opiekunów i właścicieli zabytków, którzy w szczególny sposób przyczynili się do opieki nad nimi.

Z okazji światowego Dnia Ochrony Zabytków w naszej szkole pod opieką pani Sylwii Siwiorek i pani Zofii Stachowicz zorganizowana została galeria prac uczniów zgłoszonych do konkursu. Formy prac to:

- gazetka ścienna

- album

- makieta.

Uczniowie klas IV-VI przez dłuższy czas gromadzili niezbędne materiały na temat zabytków w swojej okolicy, w kraju i na świecie. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na holu szkoły, a najciekawsze nagrodzone. Nagrody zdobyli:

w kategorii gazetka ścienna - Weronika Lech z klasy VIb i Paweł Gogacz z klasy VIb

w kategorii album - Marcelina Kurek z klasy IVb;

w kategorii makieta - Adrianna Pytoń z klasy IVb i Wojciech Leśniewski z klasy IVb.