Konkurs Polonistyczny Mazowieckiego Kuratora Oświaty

w roku szkolnym 2011/2012

W marcu 2012 roku ukazały się wyniki Konkursu Polonistycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Konkurs ten odbywał się w drodze trzystopniowych eliminacji: eliminacje szkolne, rejonowe i wojewódzkie. W etapie szkolnym wzięły udział 4 uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Wierzbicy: Kochańska Dominika, Konwa Paulina, Lech Weronika i Wziątek Joanna. Etap szkolny konkursu polonistycznego uroczyście otworzyła Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Wierzbicy mgr Aneta Mazur, życząc wszystkim powodzenia  i … „połamania długopisów”. Do etapu rejonowego, który odbył się w Radomiu zakwalifikowały się dwie uczennice: Konwa Paulina z klasy 6b i Wziątek Joanna z klasy 6a. Do tych eliminacji dziewczęta przygotowywały się bardzo wytrwale, pracując pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego mgr Marzeny Kucharczyk.  Efektem podjętych działań, był bardzo dobry wynik Pauliny Konwy w zmaganiach rejonowych, która uzyskała 80% punktów za rozwiązany test, a tym samym zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Dziewczynka godnie reprezentowała naszą szkołę, Gminę Wierzbica i Powiat Radomski w finale w/w konkursu, który odbył się w Warszawie.