Dzień Samorządności

Tradycyjnie 21 marca 2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość powitania wiosny. Na sali gimnastycznej pojawiła się niecodzienna dekoracja: jezioro z nenufarami, bociany i symbol odchodzącej zimy – Marzanna. Uczniowie klas IV – VI przygotowali programy artystyczne, nad którymi pracowali od kilku tygodni pod okiem wychowawców. Na szkolnej scenie zaprezentowano teksty kabaretowe, autorskie scenki humorystyczne, znane przeboje polskie i obcojęzyczne. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy pokaz chemiczny czwartoklasistów. Przedstawicielki SU przeprowadziły lekcję na temat J. Korczaka, wielkiego przyjaciela dzieci i pierwszego rzecznika ich praw zapisanych współcześnie w dokumencie o nazwie Konwencja Praw Dziecka. Przypomniano również kodeks uczniowski: „Moje prawa i obowiązki”. Uczniowie wykazali się dużą samorządnością w trakcie przygotowywania i przeprowadzenia uroczystości szkolnej. Nad całokształtem projektu szkolnego czuwali nauczyciele: Renata Gorlicka – Krajewska, Aleksandra Świdzikowska i Kamil Stani.