PROJEKT EKOLOGICZNY
„Ziemia naszym wspólnym domem”

Uczestnicy: uczniowie klas IV – VI PSP w Wierzbicy

Opiekun: nauczyciel przyrody - Krystyna Tuzimek

Termin realizacji: marzec i kwiecień 2012 r.

W ramach projektu ekologicznego, który realizowano w miesiącach: marzec i kwiecień pod hasłem: Ziemia – naszym wspólnym domem podjęto działania nawiązujące do Dnia Ochrony Wód (22 marca) oraz do Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia). W tym celu:

1.   Wykonano prace plakatowe pod hasłem „Woda – życie”(zadanie konkursowe),

2.   Zorganizowano ogólnopolski test „EKOTEST” (20 kwietnia), którego celem było promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego; w teście uczestniczyło 24 uczniów klas piątych i szóstych.

3.   Ułożono własne wiersze ekologiczne pt: „Do Matki Ziemi”(uczniowie klas IV – VI), najładniejsze zaprezentowano na apelu szkolnym,

4.   Zorganizowano apel z okazji Światowego Dnia Ziemi (25.04.2012), który był uwieńczeniem powyższych działań ekologicznych.