Konkurs Polonistyczny Mazowieckiego Kuratora Oświaty
dla klas szóstych

21 października 2011r. w naszej szkole odbył się, jak co roku Konkurs Polonistyczny Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jest on przeprowadzany w drodze trzystopniowych eliminacji. Do etapu szkolnego przystąpiły cztery uczennice: Kochańska Dominika, Konwa Paulina, Lech Weronika i Wziątek Joanna. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie z nich: Konwa Paulina i Wziątek Joanna. W etapie rejonowym dziewczynki rozwiązywały zadania testowe. Musiały zmierzyć się z trudnymi i niejednokrotnie podchwytliwymi pytaniami z poetyki, gramatyki języka polskiego i literatury. Wreszcie należało popisać się umiejętnością opisu dzieła sztuki. Dobry wynik w etapie rejonowym uzyskała Joanna Wziątek, a Paulina Konwa uzyskała wymagane 80% punktów i zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, który odbył się w Warszawie. Wszystkie uczennice przygotowywały się do poszczególnych etapów konkursu pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego - Marzeny Kucharczyk.