Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ”KANGUR 2012"

Dnia 15 marca 2012r. odbyła się XXI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ”KANGUR 2012". Inicjatorem konkursu jest francuska organizacja "Association Kangourou Sans Frontières" z siedzibą w Paryżu. Przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Organizatorem na terenie Polski jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po raz pierwszy każdy uczestnik konkursu otrzymał w prezencie łamigłówkę przestrzenną z grupy Radosnych Sześcianów!

Uczniowie pisali w trzech kategoriach:

- kategoria Żaczek - kl. II - 13 uczniów;

- kategoria Maluch - kl. III - IV - 13 uczniów;

- kategoria Beniamin - kl. V - VI - 11 uczniów.

Wyróżnienia, dyplomy i nagrody książkowe w kategorii Maluch otrzymali: ucz. kl. IV b - Marcelina Kurek i ucz. kl. III b - Marcin Motyka.

Uczniowie klas II - III pracowali pod kierunkiem wychowawców: Małgorzaty Kalety, Grażyny Ogorzałek, Anny Bobrowskiej i Apolonii Piasek. Natomiast uczniów klas IV - VI przygotowywały nauczycielki matematyki: Grażyna Chyb i Danuta Dujka.