Konkurs Matematyczny Mazowieckiego Kuratora Oświaty

dla klas szóstych

Dnia 19 października 2011r. uczniowie klas szóstych: Chyb Zuzanna, Wziątek Joanna, Parteka Jakub i Śliwa Olaf wzięli udział w I etapie Konkursu Matematycznego, którego organizatorem jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Konkurs jest organizowany z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie matematyką, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

Celem konkursu jest:

· doskonalenie pracy szkół w zakresie wspierania rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych,

· rozwijanie zainteresowań poznawczych oraz uzdolnień uczniów,

· wyzwalanie twórczej postawy nauczycieli w poszukiwaniu odpowiednich metod i form pracy z uczniem zdolnym,

· promowanie szkół, nauczycieli oraz uczniów szczególnie uzdolnionych,

· wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego szczebla.

Uczestnicy mieli do rozwiązania 5 zadań otwartych. Poziom trudności był bardzo wysoki, zadania okazały się dla szóstoklasistów za trudne i niestety nikt nie zakwalifikował się do II etapu konkursu.

Mimo, że nikomu nie udało się osiągnąć wymaganych 85%, aby przejść do rejonu, to uczniowie nie poddali się i nadal będą przygotowywać się do innych konkursów matematycznych: powiatowego i międzynarodowego "Kangura".

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycielki matematyki - Danuty Dujki.