„Dziś czytania nie wyciszamy, wszyscy głośno czytamy”

Tydzień Głośnego Czytania

28.09-05.10.2012 r.

W piątek 28.09.2012 r. rozpoczęliśmy Tydzień Głośnego Czytania.

Uczniowie z klasy VI a: Julia Nowak, Małgorzata Batorska, Przemysław Góźdź i Michał Dulęba prezentowali dzieciom z klas I – III fragmenty książek dla dzieci oraz przeprowadzili konkurs ze znajomości literatury. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały zakładki do książek.

W ciągu minionego tygodnia na lekcjach języka polskiego i godzinach do dyspozycji wychowawcy prezentowano swoją ulubioną książkę.

05.10.2012 r. odbył się dla klas IV-VI Konkurs Pięknego Czytania prozy artystycznej (wybranego fragmentu spośród dzieł Stefana Żeromskiego).

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Mistrzem Prozy została Natalia Piątkowska,

Wicemistrzem Prozy - Maja Hendzel,

wyróżnienia otrzymały: Julia Nowak, Karolina Wakuła i Weronika Szkopek.

Na całotygodniowe obchody Światowego Dnia Głośnego Czytania została przygotowana na parterze naszej szkoły Galeria Twórców.

Nauczycielki odpowiedzialne za to przedsięwzięcie: Pani Renata Gorlicka-Krajewska, Pani Marzena Kucharczyk i Pani Mirosława Michalczak.