uczniów klas pierwszych

W dniu 06.11.2012r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów
klas pierwszych, pt. „Spotkanie z bajką”. Przybyli na nie uczniowie kl. Ia i kl. Ib wraz
z wychowawcami, pani Dyrektor oraz zaproszone postacie z bajek: Ania z Zielonego Wzgórza, Czerwony Kapturek, Roszpunka, Flinston, Dziewczynka z zapałkami, Królowa Śniegu, Wróżka. Nasi uczniowie mieli okazję rozmawiać z Nimi osobiście. Następnie uczniowie zastali poddani próbie znajomości bajek, którą to przeszli pozytywnie! Po przeczytaniu bajek przez nauczyciela odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika (magiczną różdżką) i wręczenie pięknych dyplomów. Ten ceremoniał zakończył uroczyste, miłe chwile spędzone z postaciami bajkowymi, które niezwłocznie udały się do swoich bajek. Miłe spotkanie przygotowała pani bibliotekarka Joanna Porzyczka.