Próbny sprawdzian już za nami

W czwartek - 10 stycznia 2013 roku w godzinach 9.00 - 10.30 - przy współpracy z wydawnictwem "Operon", odbył się próbny sprawdzian kompetencji uczniów klas szóstych . Wzięło w nim udział 42 uczniów. Pisali oni sprawdzian w czterech salach. Uczniowie mieli do rozwiązania 26 zadań w arkuszu pt. "A czas płynie...", w tym: praca z tekstem poetyckim , prozą, obliczenia czasowe (zegarowe i kalendarzowe), napisanie informacji oraz opowiadania. Poprawne odpowiedzi umieszczone są na stronie wydawnictwa. Przedstawiciele uczniów wraz z nauczycielami pobrali arkusze sprawdzianów od pani dyrektor Anety Mazur.
W salach nauczyciele z zespołów nadzorujących poinformowali piszących o czasie sprawdzianu, zasadach panujących w trakcie pisania oraz sposobie oddawania i kodowania prac. Po zakończeniu sprawdzianu przedstawiciele uczniów z nauczycielami oddali prace pani dyrektor.