"Trzecioteścik"

Dzień 14 marca 2013 roku był wielkim przeżyciem dla uczniów klas trzecich naszej szkoły. W tym dniu bowiem, po raz pierwszy, o godzinie 9.00 zmierzyli się oni z prawdziwym „egzaminem”, pisząc Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM.

Do sprawdzianu przystąpiło 18 uczniów klasy III a
i 17 uczniów klasy III b. Pisali oni w dwóch odrębnych salach. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali nauczyciele wychowawcy Małgorzata Kaleta
i Grażyna Ogorzałek oraz członkowie komisji Marta Nowak i Renata Syta. Obecna również była dyrektor szkoły pani Aneta Mazur, która życzyła uczniom sukcesów w pracy nad arkuszem.

Przed sprawdzianem uczniowie obejrzeli krótki film terapeutyczny. Postać Bratka pozwoliła ograniczyć stres i wyzwolić odpowiednią koncentrację.