Festiwal Talentów

Światowy Dzień Poezji

Dnia 21 marca 2013r.w Publicznej Szkole Podstawowej w Wierzbicy odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje artystyczne umiejętności. Uczczono również Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999r.

Wszystkie klasy w tym dniu wzięły udział w Konkursie Poetyckim, który polegał na ułożeniu rymowanki, lub wierszyka na temat zbliżającej się wiosny. Zespoły klasowe mogły również sprawdzić się w Konkursie Plastycznym "Wiosna wokół nas".

Metoda projektu zastosowana do realizacji przedsięwzięcia związanego z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny okazała się niezastąpiona. Cała społeczność szkolna mogła podziwiać wytwory pracy uczniów wyeksponowane w Galerii w dużej sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia szkolnego chóru. Następnie klasy IV a, IV b i V b zaprezentowały przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wersji anglojęzycznej pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego: Arlety Strzelec i Renaty Syty. Dekorację do przedstawienia wykonała uczennica klasy V b – Adrianna Pytoń.

Następnie klasa V a przygotowała pokaz gimnastyczny ze skakanką. Do konkurencji międzyklasowych z tym przyborem gimnastycznym zostali poproszeni przedstawiciele poszczególnych klas i nauczyciele. Współzawodnictwo wywołało wśród widzów ogromne emocje. Zwycięzcy zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami. Pokaz i konkurencje gimnastyczne zostały przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego – Sławomira Golińskiego.

Klasa VI a zaprezentowała scenki z życia szkoły. Wywołały one wiele radości wśród publiczności, która nagradzała młodych aktorów spontanicznymi brawami.

Z kolei klasa VI b zaprezentowała scenkę z Kabaretu Hrabi i pokaz gimnastyczny pt. "Piramidy". Uczennice Maja Hendzel i Klaudia Rogala popisały się dużą sprawnością fizyczną, a Julia Wiatr i Kamil Tarabasz umiejętnościami scenicznymi.

Po prezentacjach poszczególnych klas nastąpiła część zatytułowana "Scena dla wszystkich". W tej części przedsięwzięcia uczniowie indywidualnie mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Nie zabrakło wystąpień wokalnych i gry na instrumentach.

W końcowej części obchodów Jury w składzie: Dyrektor Szkoły – pani Aneta Mazur, pan Marek Motyka – nauczyciel wychowania fizycznego oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego – Karolina Wakuła dokonało oceny prac uczniowskich.
W Konkursie Plastycznym

I miejsce zajęła klasa V b,

II miejsce – VI a,

III miejsce – IV a.

Natomiast w Konkursie Poetyckim przyznano równorzędne pierwsze miejsca wszystkim klasom.

Nad realizacją całości przedsięwzięcia czuwały nauczycielki języka polskiego: Renata Gorlicka – Krajewska i Marzena Kucharczyk.