Konkurs Polonistyczny:
Mam zdanie!

Etap szkolny rozstrzygnięty.

27 marca 2013 roku odbył się szkolny etap pierwszej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. Mam zdanie!. Przedsięwzięcie to ma wielką wartość merytoryczną, literacką oraz wychowawczą.

Zadaniem uczestników konkursu jest  skomponowanie najpiękniejszego zdania w języku polskim, zdania którego treść związana będzie z Platońską triadą: PRAWDY – DOBRA – PIĘKNA.

Na zwycięzcę czeka Tramwaj Literacki, na którym zostanie umieszczony baner z najpiękniejszym zdaniem.

Tysiące mieszkańców Warszawy oraz liczne grono turystów z całego świata zobaczy zwycięskie zdanie, wybrane przez prof. Jerzego Bralczyka – patrona, przewodniczącego jury oraz mentora całego wydarzenia.

Do etapu szkolnego konkursu przystąpiło 14 uczestników i złożyło 15 prac.

Do następnego etapu zakwalifikowały się 3 prace. Oto zwycięskie zdania:

„Dobro człowieka ukryte jest w pięknie prawdy”.

Małgorzata Batorska VIa

„Kochaj prawdziwie, żyj pięknie, darz dobrocią”.

Zuzanna Kwiatkowska IVb

„Prawdą jest, że otaczający nas świat jest pięknem, a piękno jest dobrem”.

Karolina Wakuła VIa

Członkowie komisji: pani Dyrektor Aneta Mazur, pani Renata Gorlicka – Krajewska, pani Marzena Kucharczyk serdecznie gratulują zwycięzcom i życzą sukcesów w dalszych zmaganiach.