Dzień Ziemi -

"Polskie drzewa"

W dniu 24 kwietnia 2013 roku świętowaliśmy tradycyjnie już w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji odbyło się ekologiczne przedstawienie pod hasłem „Polskie drzewa”. Na tę okazję każda z klas IV - VI przygotowała model drzewa, które następnie zaprezentowano pieśnią lub wierszem. Drzewa wzbogaciły wystrój uroczystości i bardzo ładnie wkomponowały się w scenariusz apelu.
Piosenki pt: „Zostawcie nam” (słowa i muz. Marek Grechuta), „Pamiętajcie o ogrodach”, „Kołysz nas Ziemio” cieszyły się dużym uznaniem.

Podkreślono również ideę tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi pod hasłem „Elektroodpady – proste zasady”. Zachęcono całą społeczność szkolną do właściwego postępowania z elektroodpadami, poinformowano o zagrożeniach związanych z ZSEE,
a także o korzyściach z recyclingu i odzysku elektroodpadów.

Ostatnim punktem spotkania była prelekcja o hałasie i jego szkodliwym wpływie na zdrowie człowieka.
W edukacji prozdrowotnej naszej szkoły problem ten zajmuje ważne miejsce i jest skutecznie monitorowany.

Na zakończenie pani dyrektor Edyta Sodel podziękowała wszystkim uczestnikom przedstawienia oraz pani Krystynie Tuzimek za przygotowanie apelu.