III GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

I TRZECI SUKCES NASZEJ UCZENNICY

25 kwietnia 2013 roku odbył się w Dąbrówce Warszawskiej trzeci już Gminny Konkurs Ortograficzny promujący najzdolniejszych młodych humanistów z klas IV – VI. Wzięło w nim udział
14 osób z 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Wierzbica, tj. Publiczna Szkoła Podstawowa
w Łączanach, Publiczna Szkoła Podstawowa
w Polanach, Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zalesicach, Publiczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrówce Warszawskiej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Żeromskiego w Wierzbicy.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Nowak VI a,
Piotr Frąk V a i Julita Konwa IV b. Zadaniem uczniów było zmierzyć się z niełatwym dyktandem
„Czy dobrze być malkontentem i hipochondrykiem?”,
a także z testem ortograficznym.
Po raz trzeci z rzędu mistrzynią ortografii została niezrównana Julia Nowak, uczennica klasy sportowej. To już piąty raz nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce w gminie, natomiast dwukrotnie otrzymaliśmy puchar Wójta Gminy Wierzbica.

II, III i IV miejsca zdobyli uczniowie z PSP
w Łączanach, natomiast V miejsce zajęła uczennica
z Dąbrówki Warszawskiej. Wyróżnione osoby oprócz dyplomów otrzymały nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa.
Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom serdecznie gratulujemy!