Dzień Książki

i Praw Autorskich

26 kwietnia 2013 roku w „małej szkole” uczniowie
z klasy II c zaprezentowali uczniom klas I-VI apel
z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony był 23 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku w Katalonii przez UNESCO
i miało na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa
i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Dzień ten jest po raz siódmy obchodzony w Polsce oraz w naszej szkole.

Celem akademii, przygotowanej pod kierunkiem pani Marty Nowak i pani Joanny Porzyczki było zapoznanie uczniów z historią pisma oraz zachęcenie do czytania książek i korzystania z biblioteki w czasach coraz większej dominacji kultury masowego przekazu.
Na zakończenie, najmłodsi aktorzy zaprosili widzów - uczniów klas I-VI, do wspólnego zwiedzania „muzeum”, gdzie można było zobaczyć gliniane
i woskowe tabliczki oraz papirus i pergamin. Zapoznali także społeczność szkolną z pozytywnymi aspektami czytania książek i odwiedzania biblioteki. Dzięki zaprezentowanym przez aktorów informacjom, uczniowie poznali i przypomnieli sobie historię pisma i drogę, jaką przebyła książka od starożytności do czasów nam współczesnych.

Na zakończenie pani dyrektor Aneta Mazur pogratulowała występującym uczniom klasy II c za wysoką jakość artystyczną przekazanych treści. Podziękowania pani dyrektor złożyła również na ręce pani Marty Nowak i pani Joanny Porzyczki
za przygotowanie uczniów i piękne dekoracje.