w Regionalnym

Konkursie Recytatorskim!

18 maja 2013r. w Teatrze Powszechnym
im. Jana Kochanowskiego w Radomiu odbył się
finał XIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Spotkanie z poezją i prozą dziecięcą". Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Długosza w Radomiu, współorganizoatorem było Kuratorium Oświaty w Warszawie- Delegatura w Radomiu oraz Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego
w Radomiu.

Naszą szkołę w finale tego konkursu reprezentowały dwie uczennice: Heromińska Maria z klasy Vb
i Kiełek Julia z klasy IVa.

Recytacja Julii Kiełek została wysoko oceniona przez Jury i po podsumowaniu wszystkich punktów dziewczynka zajęła III miejsce. Sukces ten był możliwy dzięki wytrwałej pracy uczennicy pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego - Marzeny Kucharczyk. Nagrodę i dyplom wręczał Przewodniczący Jury - Andrzej Ługowski - aktor Teatru Powszechnego w Radomiu. Wszyscy finaliści wraz z opiekunami zostali ponadto zaproszeni na premierę spektaklu autorskiego pana Ługowskiego do Liceum Katolickiego.
Julia skorzystała z zaproszenia i była obecna na premierze przedstawienia.

Serdecznie gratulujemy uczennicy i życzymy kolejnych sukcesów.