Przedstawienie

kukiełkowe

„Duszki, duszki”

W dniu 25 czerwca 2013 r. mali aktorzy klasy III b pod kierunkiem pani Grażyny Ogorzałek, przedstawili krótki występ teatru kukiełkowego dla kolegów
z klasy I b pt. "Duszki, duszki".

Pokaz ten poprzedził w miesiącach kwietniu i maju
40 godzinny kurs doskonalenia opiekuna Koła prowadzony przez twórców Teatru Lalkowego
w Warszawie, w ramach projektu Dziecięcej Akademii Teatralnej im. Karola Wojtyły organizowanego przez Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, seria warsztatów prowadzonych
z uczniami klasy III b na Kole Teatralnym w naszej szkole oraz przygotowanie własnego spektaklu teatru lalek.

Założeniem projektu było oswojenie dzieci z pracą
w teatrze z lalką, próba wcielenia się w jej rolę oraz zabawa z dźwiękami. Dzieci poznały różne rodzaje lalek, zaczęły budowę swoich własnych, uczyły się swoich ról. Układały własne scenariusze do występu, uczyły się projektowania przestrzennego na scenie. Poprzez pantomimę i scenki dramowe wyrażały własne emocje i uczucia. Pokazywały przeżycia odtwarzanej postaci.

Ostatnim IV finałowym etapem projektu będzie wyjazd uczniów jesienią do Warszawy, obejrzenie widowiska teatralnego w wykonaniu profesjonalnych twórców Teatru Lalkowego, spacer z przewodnikiem po Warszawie oraz obiad.