WIGILIA DLA POTRZEBUJĄCYCH – 18.12.2008 r.

W dniu 18 grudnia 2008 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób potrzebujących wsparcia, który częściowo zrefundował koszty organizacji imprezy. Inicjatorem przedsięwzięcia była pani dyrektor Aneta Mazur.

Na spotkaniu tym uczniowie klas I – III zaprezentowali zgromadzonym gościom program artystyczny „Jasełka”, przygotowany pod kierunkiem Beaty Nosowicz i Grażyna Ogorzałek. Występ wywołał wiele wzruszenia dużo pozytywnych wrażeń u publiczności. Ciepłym akcentem tego spotkania było łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, wspólny gorący poczęstunek, na który złożyły potrawy zgodne z tradycją wigilijną (pierogi, kapusta z grochem, barszcz czerwony, śledzie, sałatki, ciasta, owoce itp.).

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik został obdarowany świąteczną paczką żywnościową.

Sprawną organizacją wigilii zajęły się nauczycielki: Anna Bobrowska, Iwona Czerwiec, Małgorzata Kaleta.

Mamy nadzieję, że takie działania staną się stałym elementem pracy szkoły i wpiszą się w jej tradycję.