Wycieczka do Warszawy

Dnia 26 września 2013 roku uczniowie klas IV a i II b pod opieką nauczycielek pani Grażyny Ogorzałek
i pani Apolonii Piasek w ramach projektu Dziecięcej Akademii Teatralnej im. Karola Wojtyły organizowanego przez Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyjechali na wycieczkę do Instytutu Jana Pawła II w Warszawie. Wyjazd ten był uwieńczeniem realizowanego od kwietnia 2013 roku projektu.

Uczniowie obejrzeli przedstawienie lalkowe
w wykonaniu profesjonalnych twórców Teatru Lalkowego w Warszawie zaprezentowane
m. in. przez panią Agnieszkę Kontny, mogli również
z bliska podziwiać profesjonalne lalki teatralne.  Uczniowie zjedli ciepły wspólny posiłek a tuż po nim zwiedzili Świątynię Opatrzności Bożej. Radosna
i pełna wrażeń okazała się lekcja muzealna „Z wizytą u króla” w komnatach Pałacu w Wilanowie, prowadzona  przez profesjonalnych przewodników. Na zakończenie wspólnego wyjazdu zwiedzili starówkę, widzieli m. in. Zamek Królewski, Barbakan, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca oraz wiele zabytkowych kamienic. Niezapomnianą frajdą dla dzieci była przejażdżka ruchomymi schodami.