ADOPCJA SERCA 2008/2009

Uczniowie z klas: Ia, IIb i VIc pod kierunkiem pani Grażyny Ogorzałek i pani Anny Różyckiej zajmują się w tym roku szkolnym zbiórką pieniędzy na Misję - Adopcję Serca, której celem jest wsparcie edukacji pięciorga dzieci z Doume w Kamerunie. W roku szkolnym 2007/2008 zostało zaadoptowane pięcioro dzieci: Ekoalea Christophe, Nyavom Meyenne, Assarak Rodrigue, Abandje Narcis i Nga Yadi Colette. Akcję tę w poprzednim roku szkolnym prowadziły siostra Barbara Sułkowska i Grażyna Ogorzałek. Wszystkich chętnych do udziału w akcji serdecznie zapraszamy, a jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy już nas wspomogli.

Co to jest Adopcja Serca?

Adopcja Serca to możliwość pomocy w uczęszczaniu do szkoły konkretnemu dziecku żyjącemu w Afryce, które jest sierotą lub którego rodziców nie stać na zapewnienie mu edukacji.

Naszym celem jest zapewnienie dzieciom ukończenia przynajmniej szkoły podstawowej, lub w miarę możliwości szkoły średniej. Długość trwania Adopcji zależy od momentu, w którym dziecko zostało zaadoptowane. Minimalną kwotą jest 100 zł na rok za przedszkole i szkołę podstawową. W tej kwocie zawarte jest czesne do szkoły i mundurek. Prosimy rodziny dzieci o kupno przynajmniej zeszytów (ważne jest zachęcenie rodzin do uczestniczenia w kosztach wychowania). W tej chwili większość adoptowanych to dzieci pochodzi ze szkoły podstawowej.