11.10.2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Było radośnie i nastrojowo.
W programie uroczystości nie zabrakło podziękowań
i życzeń dla Dyrekcji Szkoły - Pani Anety Mazur
i Pani Edyty Sodel oraz nauczycieli i wychowawców, jak również pracowników administracji i obsługi.
W murach szkoły w tym uroczystym dniu gościły Panie: Aneta Podkowa - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Wierzbicy i Aneta Wakuła - Przewodnicząca Rady Rodziców.
Program artystyczny przygotowany przez klasy piąte i szóste pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego był bardzo dynamiczny i pełen ekspresji.
Na scenie można było zobaczyć ''Parodię dnia szkolnego'', jeżdżące hulajnogi, czy pokaz gimnastyczny przygotowany przez uczniów klasy
VI a. Całość dopełniały piosenki w wykonaniu Chóru Szkolnego. Największe wrażenie wśród widzów wywołała ''Samba'' i piosenka finałowa ''Przepraszamy Was za wszystko''. Występ wzbudził wielki podziw i spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności. Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom szkoły
i zaproszonym gościom kartki z życzeniami.
Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia nagród nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i zaangażowanie w życie szkoły.
Nagrody Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy otrzymało
13 nauczycieli i 9 pracowników obsługi i administracji.
Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje.