Rajd pieszy klas II a i II b

Dnia 13 listopada 2013r. W ramach projektu "Wypoczynek i turystyka w Wierzbicy" uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w rajdzie pieszym śladami żołnierzy AK „Ponurego” i „Nurta” na terenach Rezerwatu „Wykus”. Rajd ten zorganizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy „Gepard” i współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. 41 uczniów wspólnie z panią dyrektor Anetą Mazur, panem Markiem Motyką i wychowawczyniami panią Apolonią Piasek i panią Anną Bobrowską pokonali pieszo wyznaczoną trasę. Uczestnicy rajdu zatrzymali się na Polanie Wykus - miejscu zgrupowań oddziałów AK „Ponurego” i „Nurta”, zapalili znicze i oddali hołd, tym którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Kolejnym miejscem postoju była Polana Langiewicza, na której uczczono pamięć uczestników Powstania Styczniowego. Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy rajdu ruszyli autokarem w kierunku Wierzbicy. W szkole czekał na nich ciepły posiłek i herbata. (a.b)