II Rajd SK PTSM

„Z życzliwością w trasie”

W piątkowe przedpołudnie, wspaniała pogoda przywitała uczestników II Rajdu SK PTSM przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy. Pani dyrektor Edyta Sodel przywitała uczniów wraz z opiekunami i poinformowała, że cele rajdu są ściśle związane z obchodami "Dnia życzliwości i pozdrowień" w naszej szkole. Po rozdaniu kopert z mapką rajdu oraz streszczeniem historii gminy i parafii Wierzbica rajdowicze wyruszali na trasę rajdu. We wspólnej wędrówce wzięło udział 68 uczniów z:

1. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 w Radomiu,

2. Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach,

3. Publicznego Gimnazjum im. ks. bp. Jana Chrapka w Wierzbicy,

4. MOW Kolonia Szczerbacka,

5. Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Wierzbicy.

Trasa rajdu: PSP Wierzbica - ul. Ogrodowa - ul. Piaskowa - ul. Jodłowa - Zalesice Kolonia - Pomorzany Kolonia - ul. Partyzantów - ul. Górna - ul. Wiatraczna - PSP Wierzbica.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie rajdu: pani dyrektor Edyta Sodel, pani Joanna Bernadzikiewicz-Zielonka, pani Danuta Dujka, pani Sylwia Siwiorek, pani Aleksandra Świdzikowska, pan Kamil Stani, ks. Dominik Frączek, pani Dorota Kamienik, pani Renata Syta.

Podczas trwania rajdu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy o Wierzbicy i PTSM. Odbył się także konkurs plastyczny, w którym praca wykonana przez naszą drużynę okazała się najlepsza. Podczas uroczystego finału uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu zespołu "DOMINO" z DPS w Wierzbicy. W trakcie marszruty uczniowie poznali historię kościoła oraz parafii w Wierzbicy.

Po sprawdzeniu testów i ocenieniu plakatów okazało się, że I miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 w Radomiu, II miejsce - drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach, a III miejsce - drużyna z naszej szkoły. Zwycięskim drużynom wręczono nagrody, a wszystkim rajdowiczom - słodkie upominki.

Na zakończenie rajdu przybyli przedstawiciele Zarządu Oddziału Mazowieckiego PTSM "Ziemia Radomska" - pani Teresa Rudnicka oraz pan Marek Wiatr.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom, opiekunom i gościom za udział w przedsięwzięciu i zaprosiła na następny rajd za rok. (JBZ)