Jestem odpowiedzialny za świat, w którym żyję

W dniach 16 – 24 listopada 2013 roku uczniowie klas IV – VI realizowali projekt pod hasłem „Wybierz zrównoważony styl życia!”
W ramach realizacji projektu Tydzień Edukacji Globalnej 2013 uczniowie pod kierunkiem pani Renaty Gorlickiej – Krajewskiej realizowali następujące zadania:

Ø - 16 listopada – uczniowie klasy IV poznawali baśnie afrykańskie, a także oglądali wystawę pamiątek przywiezionych z Egiptu i Tunezji, podarowanych szkole.

Ø - 18 listopada miała miejsce projekcja filmu pt. Mój szkolny kolega z Afryki. Uczniowie obejrzeli również wystawę fotograficzną Szkoła w Afganistanie. Stanowiła ona punkt wyjścia do dyskusji na temat sytuacji dzieci i młodzieży świata oraz możliwości ich uczestniczenia w edukacji.

Ø - 20 listopada – uczniowie klas VI przygotowali kampanię informacyjną Moja szkoła przyjazna Fair Trade. Następnie w pracowni języka polskiego odbyła się debata Jestem małym obywatelem świata. Jakie obowiązki na mnie spoczywają?

Na korytarzu szkolnym i w pracowni polonistycznej pojawiły się materiały edukacyjne dotyczące szkoły humanitarnej i TEG.

Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie od organizatorów.

Więcej informacji można znaleźć na www.teg.edu.pl