"Jasełka na wesoło"

Jasełka od wielu lat wpisane są w koncepcję pracy naszej szkoły. Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie: roraty, domowa krzątanina, porządki, zapach pierników i świerkowych gałązek, błyszczące kolorami tęczy świecidełka towarzyszą grudniowym nastrojom. Okres ten uwielbiają dzieci, które przygotowują ozdoby choinkowe, uczą się kolęd i pastorałek.

Kilka dni przed przerwą świąteczną, atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oddało przedstawienie „Jasełka na wesoło” w wykonaniu uczniów klasy IIa. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny z czasu narodzin Chrystusa powiązane na wesoło z czasami obecnymi. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role, odśpiewali kolędy przy wsparciu uczennic klasy Vb i całej społeczności szkolnej. Za swój występ otrzymali gromkie brawa i gratulacje.

Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy w Wierzbicy pani Teresa Łyżwa złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne w imieniu Wójta Gminy, przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Wakuła życzyła spokojnych i ciepłych świąt. Dyrektor szkoły pani Aneta Mazur pogratulowała małym wykonawcom pięknego występu, a zebranym na sali życzyła rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku.

Jasełka szkolne przygotowywane były prawie cały miesiąc, wymagały wiele trudu i zaangażowania ze strony uczniów, rodziców i nauczycieli. Kolejny występ zadedykowany był dla rodziców oraz dziadków uczniów klasy IIa i został bardzo ciepło przyjęty przez zaproszonych gości. (a.b)