Edukacja teatralna

30 stycznia 2014 roku uczniowie klas V – VI obejrzeli spektakl „Świat robotów” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru „Och-Art.”. Mieli okazję podziwiać wspaniałą grę aktorska, barwną scenografię, oryginalne kostiumy i niezwykłe efekty specjalne. Przekonali się również, że nawet najdoskonalsza maszyna bywa zawodna i nie jest w stanie zastąpić bezcennych relacji międzyludzkich.

To już kolejny wyjazd, który umożliwił realizację edukacji teatralnej, ważny element wiedzy humanistycznej. W bieżącym roku szkolnym próbny sprawdzian kompetencji klas szóstych w całości dotyczył właśnie teatru. Uczniowie uczestnicząc w spektaklach mieli możliwość nie tylko rozwijania własnej wrażliwości, ale i lepszego przygotowania się do zewnętrznego badania wyników nauczania.