"Matematyczne preteksty"

Konkurs „Matematyczne preteksty” jest adresowany do wszystkich etapów edukacyjnych – od "zerówki" po maturzystów. Jest on inny niż większość dotychczasowych konkursów. Skierowany jest nie tylko do uczniów już odnoszących sukcesy matematyczne, ale przede wszystkim, do tych, u których należy dodatkowo rozbudzić matematyczną pasję. Idei tej odpowiada sposób punktowania oraz specyfika zadań.

regulamin konkursu

Konkurs pozwala w innej formie dodatkowo przygotować uczestników do Sprawdzianu w klasie szóstej, Egzaminu gimnazjalnego czy do Matury.

Kładzie szczególny nacisk na te umiejętności, które Centralna Komisja Egzaminacyjna w swoich sprawozdaniach wymienia jako największe bolączki naszych uczniów.

Daje sposobność odkrywania talentów matematycznych w sytuacji innej niż szkoła.

Stawia ucznia w innej sytuacji matematycznej niż lekcje szkolne, a więc daje szanse na "rozkwit na innej glebie".

Podnosi efekty kształcenia. Przede wszystkim oczywiście kształcenia matematycznego, ale również wszystkich pozostałych przedmiotów.

Daje szkole dodatkową porcję ciekawych informacji o uczniach.

Nauczyciele matematyki zgłoszą chęć udziału naszej szkoły w konkursie „Matematyczne preteksty”. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z jego regulaminem i prosimy o podjęcie decyzji w sprawie ewentualnego w nim udziału Waszego dziecka.