"Wspaniałości przyrodnicze Europy - nasze Mazowsze"

W dniu 12.02.2014 roku odbył się I etap konkursu "Wspaniałości przyrodnicze Europy - nasze Mazowsze". Do każdego etapu konkursu uczestników obowiązuje wiedza i umiejętności dotyczące m. in.: czytania i interpretowania map, wykresów, tabel i rysunków, znajomości ekosystemów wodnych i lądowych, zależności pokarmowych w środowisku przyrodniczym, znajomości współczesnych problemów, flory, fauny i atrakcji przyrodniczych Mazowsza, krajobrazów Polski i Europy, a także zachowanie na wycieczce przyrodniczej.
Spośród 7 uczestników najlepsi okazali się uczniowie: Zuzanna Kwiatkowska (5b), Mateusz Drabik (6a) i Filip Gryz (6a). Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę podczas II etapu w Radomiu.

Nauczycielki odpowiedzialne za przeprowadzenie I etapu konkursu: pani Krystyna Tuzimek oraz pani Joanna Bernadzikiewicz-Zielonka.