Żywa lekcja historii

W dniu 05.03.2014r. w naszej szkole z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców pani Anety Wakuły i nauczycielki historii pani Zofii Stachowicz, odbyła się „żywa lekcja historii”. Tematyka lekcji związana była z Krzyżakami i zamkami krzyżackimi na ziemiach polskich. Pasjonat historii pan Dariusz Świderski z Radomia, w niezwykle ciekawy sposób opowiadając i wyświetlając slajdy, przeniósł uczniów w czasy średniowiecza. Uczniowie z dużym zaciekawieniem uczestniczyli w tym wyjątkowym spotkaniu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zgromadzone przez pana Dariusza eksponaty takie jak: monety z czasów krzyżackich, kołczan itp.

Wyrażając naszą wdzięczność za wyjątkową lekcję historii, pani dyrektor Aneta Mazur wręczyła panu Dariuszowi Świderskiemu dyplom z podziękowaniami.

Była to już druga taka lekcja historyczna w tym roku szkolnym. Lekcje tego rodzaju cieszą się dużym uznaniem i zainteresowaniem wśród naszej młodzieży szkolnej.