Język ojczysty -
dodaj do ulubionych

W ramach propagowania kultury wśród dzieci i młodzieży z inicjatywy nauczycielki języka polskiego pani Renaty Gorlickiej-Krajewskiej odbyły się w naszej szkole dwa etapy konkursu polonistycznego oraz nowatorskie obchody Dnia Języka Ojczystego. Do obchodów święta zostali zaangażowani wszyscy uczniowie naszej szkoły. Każdy uczeń przygotował planszę, z poprawnymi zwrotami, w których najczęściej popełniamy błędy językowe. Następnie wszyscy zeszli na salę gimnastyczną, aby wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu – flash mob. Taka forma uczczenia Dnia Języka Ojczystego odbyła się po raz pierwszy w naszej szkole i spotkała się z ogromną aprobatą uczestników. Pani dyrektor Edyta Sodel podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w to innowacyjne przedsięwzięcie.

12 listopada 2013 roku 46 uczniów klas III, V i VI wzięło udział w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Do II etapu konkursu zakwalifikowało się 11 osób, natomiast w finale naszą szkołę będą reprezentowali: Paulina Jastrzębska IIIb i Marcin Motyka Va. To już kolejny sukces uczniów i nauczycieli. W roku 2007 nasi uczniowie zdobyli III miejsce drużynowo w tym ogólnopolskim konkursie i gościli w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Tegorocznym finalistom życzymy powodzenia.

Polecamy stronę internetową
„Ojczysty – dodaj do ulubionych”