Kampania pisania piórem

W dobie komputerów zanika sztuka pięknego pisania, a zwłaszcza pisania piórem. A przecież zanim pojawiły się długopisy i na dobre zagościły w biurkach, i plecakach szkolnych, pióra były najczęściej używanym artykułem piśmienniczym. Kto powinien pisać piórem? Właściwie każdy, ale przede wszystkim dzieci, które dopiero uczą się sztuki pisania. Dzięki temu mogą ćwiczyć staranność i ładny, czytelny charakter pisma. Pióra wyzwalają chęć ładnego pisania, stawiania okrągłych liter, pisania pełnymi zdaniami. Dużo łatwiej odczytać notatki pisane piórem. Pióro wyróżnia piszącego spośród tłumu, pokazuje artystyczną duszę i indywidualność. Pora zatem, aby wróciły do łask. Zachęcamy serdecznie uczniów naszej szkoły do używania pióra na co dzień i wytrwałości w pracy nad trudną sztuką ładnego pisania. Zapraszamy również do udziału w kampanii nauczycieli i rodziców.

Polecamy stronę: kaligrafia.info

Ciekawostka!

Pierwsze pióro nosiło nazwę The Regular i było wykonane z ebonitu. Składało się z 5 komponentów: stalówki, spływaka, części do której spływak wraz ze stalówką był przytwierdzony, korpusu oraz nakrywki chroniącej stalówkę. W czerwcu Lewis Waterman, właściciel sklepu z cygarami, ubiegał się o patent na swój wynalazek, który został mu przyznany 12 lutego 1884 roku. Dlatego to właśnie 12 lutego, w rocznicę opatentowania pierwszego pióra wiecznego, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem.

Koło Polonistyczne