Bez rodziców ani rusz!
Wiosenne porządki w Szkolnym Muzeum Regionalnym

Jak co roku uczniowie naszej szkoły zabrali się za porządkowanie pomieszczeń muzealnych. Pracy w tym roku jest wyjątkowo dużo w związku z reorganizacją i remontem pomieszczeń w podpiwniczeniu. Przystosowanie sal na potrzeby muzealne przerosło możliwości uczniów klasy VB, którzy opiekują się szkolnym muzeum. Dlatego też zwróciłam się o pomoc do rodziców tej klasy. Nie musiałam długo czekać na odzew, chętnych nam do pomocy nie brakowało. Panie podzieliły między siebie pracę: poprały, usztywniły i uprasowały zasłony, obrusy, serwety, odświeżyły wełniane kilimy. Wspólnie z paniami woźnymi rozpoczęły sprzątanie pomieszczeń. Swoją małą cegiełkę wnieśli również uczniowie klasy IVA, którzy pod kierunkiem pana Marka Motyki wynieśli poduszki i pierzynki na świeże powietrze. Choć czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy już dziś pragnę serdecznie podziękować mamom: pani Marcie Wesołowskiej, pani Anecie Bidzińskiej, pani Dagmarze Kwiatkowskiej, pani Anettcie Szymlak Mindzie, pani Justynie Kiljanek oraz pani Monice Tarabasz. Razem można znacznie więcej.

Opiekun Szkolnego Muzeum Regionalnego

Zofia Stachowicz