Kółko misyjne - Promyczki

Koło Misyjne we współpracy z koordynatorem duchowej "Adopcji na odległość" panią Grażyną Ogorzałek kontynuuje, prowadzoną od wielu lat, akcję pod hasłem "Grosik na Misje". Zebrana kwota zostanie przekazana dla pięciu zaadoptowanych przez naszą szkołę uczniów z Doume w Kamerunie misjonarzowi ks. Mirosławowi Bujakowi, co zapewni im możliwość edukacji w kolejnym roku szkolnym.

W niedzielę 10.11.2013 r. otoczyliśmy modlitwą naszych Braci prześladowanych za wiarę – zwłaszcza w Nigerii. W darach ołtarza nieśliśmy plakat przedstawiający ich sytuację. W modlitwie po Komunii Św. polecaliśmy ich dobremu Bogu. A po Mszy Św. rozdawaliśmy parafianom ulotki dotyczące ich problemów. Pod koniec Mszy Św. otrzymaliśmy różańce misyjne ufundowane przez naszego Księdza Proboszcza Jana Chodelskiego. Z radością będziemy się na nich modlić zanosząc dobremu Bogu nasze błagania w intencji misjonarzy.

W Adwencie uczestniczyliśmy w roratach – wielbiąc Maryję – Matkę Jezusa. W IV niedzielę Adwentu rozprowadziliśmy kartki świąteczne oraz własnoręczne wykonane gwiazdki na choinkę. Zebrane pieniądze zostały przekazane na misje w Ekwadorze.

Boże Narodzenie – czasem adoracji dzieciątka Jezus. 26 grudnia 2013 roku wyruszyliśmy jako kolędnicy misyjni w odwiedziny do parafian w Wierzbicy. Po Mszy Św. o godzinie 10.30 – w trzech grupach rozpoczęliśmy głoszenie Dobrej Nowiny. Byliśmy przyjmowani bardzo serdecznie.

W dowód wdzięczności – 5 stycznia 2014 roku – odegraliśmy Jasełka w Domu Opieki Społecznej. Z kolei 6 stycznia – w uroczystość Trzech Króli – przedstawiliśmy je w naszym kościele, po Mszy Św. o godzinie 9.15. 15 stycznia 2014 roku gościliśmy też z Jasełkami w naszej „małej szkole”, odgrywając je dla uczniów z klas I – III.

Nie tylko z kółkiem misyjnym poznajemy kontynenty, ich mieszkańców, warunki życia i zwyczaje. Prace eksponowane są w naszej szkole dla wszystkich dzieci. Modlimy się za misjonarzy tam pracujących, by wiara w Jezusa Chrystusa rozszerzała się i krzewiła.

Wraz z katechetami z województwa małopolskiego pomagaliśmy ks. Markowi Gizickiemu pracującemu w Tanzanii na kontynencie afrykańskim. Rozprowadzaliśmy „aniołki misyjne”, a uzbieraną kwotę przekazaliśmy ks. Markowi.