,,JEDLNIA CUP 2014’’

XI HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

W dniu 21 marca 2014r. odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jedlni Letnisku XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców ,,Jedlnia Cup 2014” o puchar Starosty Radomskiego w roczniku 2003 i młodsi. Celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej w środowisku wiejskim, rozwój aktywności ruchowej wśród dzieci oraz propagowanie zdrowego trybu życia. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała dyrektor ZSO pani Maria Staniszewska. Do turnieju zgłosiły się drużyny z 6 szkół powiatu radomskiego, mecze odbywały się systemem każdy z każdym. Reprezentanci naszej szkoły zajęli I miejsce w turnieju.

1. ZSO Jedlnia Letnisko – PSP Laski 3-0

4. PSP Słupica 6 pkt. 4-5

5. PSP Laski 4 pkt. 1- 7

6. ZSO Małęczyn 1 pkt. 0-8

Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kibiców, gra była zacięta i wyrównana, ale prowadzona z duchem fair play. Nie brakowało pięknych akcji i bramek oraz efektownych parad bramkarzy. Wielkie gratulacje zebrał Radek Opaliński, który w swoim debiucie w roli bramkarza nie stracił gola, najmłodszym zawodnikiem reprezentującym naszą szkołę był Mateusz Zielonka.

Najlepszy strzelec turnieju – Mateusz Koziarski, PSP Słupica 4 bramek

Najwszechstronniejszy zawodnik turnieju – Paweł Brożek ZSO Jedlnia Letnisko

Najlepszy bramkarz turnieju – Radosław Opaliński, PSP Wierzbica

Oficjalnego zakończenia turnieju i wręczenia pucharów, medali, dyplomów oraz statuetek dokonała pani dyrektor Maria Staniszewska.

Reprezentacja uczniów z naszej szkoły wystąpiła w składzie: Mateusz Zielonka IIA, Adrian Stanisławek IIIB, Igor Ankurowski IIIA, Radosław Opaliński IVA, Adam Jaworski IVA, Maciej Czarnota IVA, Maciej Kawecki IVA, Patryk Lis IVA, Dariusz Kwaśniewski IVA, Igor Warda IVB.

Opiekunem uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego był nauczyciel wychowania fizycznego pan Kamil Stani.