Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego

20 marca 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się 31 Konkurs Recytatorski. Celem konkursu jest rozbudzenie wrażliwości dziecka na kulturę słowa i zapoznanie go z najcenniejszymi dziełami literatury polskiej. W jury zasiedli: Prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej-Pan Adolf Krzemiński oraz pan Marek Ślufarski-Członek Zarządu TKK.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Marita Bilska - klasa 6a

Julia Kiełek - klasa 5a

Marcin Motyka - klasa 5a

Julia i Marcin zostali laureatami Konkursu na szczeblu gminnym i będą reprezentować Gminę Wierzbica w eliminacjach powiatowych. Marita Bilska otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy konkursu mogą pochwalić się pamiątkowymi dyplomami, a laureaci i wyróżnieni - nagrodami książkowymi. Do tegorocznych zmagań w recytacji, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego, przygotowały nauczycielki języka polskiego – pani Renata Gorlicka-Krajewska i pani Marzena Kucharczyk.