Otwarta lekcja języka polskiego

27 lutego 2014 roku odbyła się otwarta lekcja języka polskiego w klasie 4b. Temat zajęć to: Za czym tęsknił poeta? Wiersz Juliusza Słowackiego pt: W pamiętniku Zofii Bobrówny.
Lekcję przeprowadziła pani Marzena Kucharczyk, wykorzystując tablicę interaktywną i multibook "Teraz polski" z wydawnictwa Nowa Era.
Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod, np. metody hermeneutycznej i mapy mentalnej, uczniowie wykazali się twórczym myśleniem i aktywnością podczas zajęć. Potrafili bez trudu rozpoznać podmiot liryczny w wierszu, wskazać środki poetyckie oraz zredagować wierszyk do pamiętnika bliskiej osoby. Do twórczego myślenia uczniowie są wdrażani podczas każdej lekcji języka polskiego.
Lekcję obserwowały pani dyrektor Aneta Mazur oraz pani wicedyrektor Edyta Sodel.