WIGILIA SZKOLNA – 19.12.2008 r.

Dzień 19 grudnia 2008 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego poświęcony był spotkaniom wigilijnym. Od rana wychowawcy ze swoimi podopiecznymi zgromadzili się w salach lekcyjnych i spędzili czas przy wigilijnych stołach. Potrawy przygotowane zostały przez uczniów i ich rodziców. W klasach rozbrzmiewał śpiew kolęd i wszędzie panowała świąteczna atmosfera. Nigdzie nie zabrakło opłatka i życzeń.

Po spotkaniach wigilijnych w klasach wychowawcy sprowadzili uczniów na salę gimnastyczną. Znajdowali się tu dyrekcja, pozostali nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Wszyscy obejrzeli artystyczny występ „Jasełka”, przygotowany przez panie Beatę Nosowicz i Grażynę Ogorzałek, który poprzedniego dnia uświetnił uroczystość wigilijną dla potrzebujących. Tym razem mali aktorzy otrzymali owacje na stojąco.

Po przedstawieniu dyrekcja złożyła podziękowania za trud i zaangażowanie w przygotowanie występu zarówno nauczycielom, uczestnikom jak i rodzicom, którzy pomagali w dekoracji Sali.

Pani dyrektor Aneta Mazur złożyła wszystkim zebranym gościom świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły zebrali się na wigilii szkolnej w jednej z sal lekcyjnych. Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze. Po życzeniach wszyscy zasiedli do udekorowanych białymi obrusami stołów i spożywali tradycyjne potrawy. Za przygotowanie wigilii szkolnej odpowiedzialne były: Marzena Kucharczyk, Marta Nowak i Krystyna Tuzimek.