Konkurs "Czuję się bezpiecznie"

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje IX Edycji Konkursu Wiedzy Prewencyjnej pod hasłem „Czuję się bezpiecznie” o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu pod Patronatem Starosty Radomskiego i Przewodniczącego Zespołu Bezpieczny Powiat. Organizacją i przygotowaniem uczniów do konkursu zajęła się pani wicedyrektor Edyta Sodel. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu opracowanego przez Sekcję Prewencji KMP w Radomiu. Testy te dostarczył do szkoły w dniu eliminacji funkcjonariusz Komisariatu Policji w Wierzbicy Pan Jarosław Kaluga i jako członek komisji czuwał też nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Test składał się z 15 pytań z trzema wariantami odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzymywał 2 punkty. Komisja oceniła prace i wyłoniła  skład trzyosobowej drużyny na finał konkursu. Zostały nimi: Anna Spadło kl. VI b, Magdalena Farbiś kl. VI c, Agnieszka Grzmil V a. Grupę rezerwową stanowić będzie Łukasz Kowalik kl. VI c oraz Milena Grzmil kl. VI b. Przed drużyną jest jeszcze wiele pracy. Rozgrywki finałowe odbędą się na przełomie maja i czerwca. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia,  bezpiecznych zachowań na ulicy, w szkole i w domu. Konkurs ten od 2002/2003 roku cieszy się wśród uczniów naszej szkoły ogromnym zainteresowaniem. W roku szkolnym 2003/2004 drużyna naszej szkoły zdobyła VI miejsce, w 2004/2005  -V miejsce na około 50 szkół biorących udział w finałach. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem przygotowują się  pod okiem pedagogów szkolnych do kolejnych etapów.