XI Rajd Europejski

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w konkursie przeprowadzonym podczas XI Rajdu Europejskiego. W piątek 04 kwietnia 2014 roku, na trasie: Ruda Wielka (PKP) - Helenów - Parznice, nasi uczniowie okazali się najlepszą drużyną w konkursie poświęconym: wiedzy o gminie Kowala - Stępocina i Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych (PTSM) oraz zaprojektowaniu plakatu i hasła zachęcających do odwiedzenia Litwy.

Podczas imprezy odbyły się zawody sportowe, które wyłoniły najbardziej wysportowaną drużynę. W kategorii szkół podstawowych nasi uczniowie również okazali się najlepsi i zdobyli tytuł: "Najbardziej wysportowana drużyna". Uroczyste zakończenie tej malowniczej trasy oraz wręczenie nagród odbyło się na terenie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach.

Pod opieką pani Joanny Bernadzikiewicz-Zielonki i pana Kamila Stani w rajdzie udział wzięli: Joanna Ciemięga, Adrianna Pytoń, Natalia Idźkiewicz, Martyna Stanisławek, Izabela Wesołowska, Martyna Lech, Julia Florczyk,  Joanna Kuźdub, Wojciech Piątek, Aleksander Rękawek, Wojciech Leśniewski, Michał Kojara, Bartłomiej Czubak, Paweł Zwoliński, Michał Kojara, Kacper Podsiadły, Filip Pyzara, Igor Warda, Maciej Czarnota, Adam Jaworski.