Wielkanocna zbiórka żywności

Na terenie naszej gminy już od kilku lat organizowane są zbiórki żywności mające na celu pomoc ubogim rodzinom, szczególnie w przeżyciu świąt bożonarodzeniowych i wielkanocnych.

Klienci kupujący w sklepach na terenie Wierzbicy w dniach 4 i 5 kwietnia mieli szansę wspomóc kolejną zbiórkę żywności. Wolontariusze zachęcali do udziału w akcji rozdając ulotki i niejednokrotnie obdarzając wchodzących do sklepu życzliwym uśmiechem. W wyniku zintegrowanych działań placówek zarówno oświatowych jak i handlowych zebraliśmy 455 kg żywności. Akcję przeprowadzili w porozumieniu z Radomskim Bankiem Żywności: Świetlica Środowiskowa Betania, Szkolne Koło Wolontariatu z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy oraz Szklone Koło Caritas z Publicznego Gimnazjum im. ks. bp. Jana Chrapka w Wierzbicy, a także sześć sklepów: „Spar”, „Dino”, Delikatesy odido, Sklep „U Waldka”, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Mateusz Latała oraz Delikatesy J. Łukomska.

Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wspierali nasze działania. Podziękowania przekazujemy również od rodzin, które zostały objęte pomocą. Liczymy na wasz udział w kolejnych zbiórkach żywności. (d.f)