pt. „Fauna i flora

mórz i oceanów

23 kwietnia 2014 roku w naszej szkole została zaprezentowana wystawa „Flora i fauna mórz i oceanów”. Wystawa liczyła ponad 500 okazów rejonu raf koralowych i Morza Śródziemnego. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali ciekawej prelekcji w wykonaniu pana Stanisława Jantury i jego asystentki. Są to kolekcjonerzy, którzy od 30 lat gromadzą swoje cenne zbiory. Można był podziwiać unikatowe okazy rekina koralowego i rekina plamistego oraz szczęki rekina ludojada. Zaprezentowano bogatą kolekcję ryb głębinowych, pereł naturalnych i ozdobnych muszli, rozgwiazd, jeżowców i ślimaków w tym największego na świecie – Syrniksa. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o tym jak powstaje perła, o najstarszych pieniądzach na świecie tzw. muszlach monetkach, o tym jak powstał jedwab morski, jak otrzymywano purpurę i barwiono tkaniny.

Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili to wydarzenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania.