Turniej Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym

We wtorek 29 kwietnia 2014 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marcelina Kurek, Weronika Szkopek, Bartosz Ankurowski, Dawid Krupiński oraz Bartłomiej Czubak pod opieką pani Joanny Bernadzikiewicz-Zielonki, wzięła udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniejowe potyczki składały się z trzech konkurencji: testu z zakresu przepisów ruchu drogowego, rowerowego toru przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Każdy uczestnik samodzielnie rozwiązywał test oraz pokonywał tor przeszkód. Natomiast udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej odbywało się drużynowo. Konkurencja teoretyczna (test) przeprowadzona została w Publicznej Szkole Podstawowej nr 34, a konkurencje praktyczne (tor przeszkód, pierwsza pomoc) na terenie Aquaparku - Radom.

W turniejowych zmaganiach wzięło udział 25 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu radomskiego. Nasza drużyna odniosła sukces w konkurencji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy, a mianowicie II lokatę. Po podsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji, w kategorii szkół podstawowych, reprezentacja naszej szkoły zajęła VIII miejsce.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom.

Organizatorami turnieju były Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, Komenda Miejska Policji w Radomiu oraz Starostwo Powiatowe w Radomiu.