Majowe święta

30 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez pana Marka Motykę i panią Zofię Stachowicz poświęcony majowym świętom: Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konstytucji 3 Maja. Uczniowie obejrzeli film poświęcony symbolom narodowym przygotowany specjalnie dla nich przez IPN.
Historię Majowej Konstytucji mogli  poznać w oparciu o analizę obrazu Jana Matejki: „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”. Scena przedstawiona na obrazie, została namalowana przez artystę w setną rocznicę uchwalenia konstytucji. Uczniowie mogli także zapoznać się z malarstwem historycznym Jana Matejki, które zostały wyeksponowane na sali gimnastycznej. Była to kolejna lekcja patriotyzmu dla naszej społeczności uczniowskiej.