Finał XII edycji Powiatowego Konkursu „Z matematyką do Europy”

Dnia 29 kwietnia 2014 roku czworo uczniów klas szóstych: Marita Bilska, Mateusz Drabik, Bartosz Jastrzębski z kl. VI a oraz Marcelina Kurek z kl. VI b brało udział w II etapie XII edycji Powiatowego Konkursu „Z matematyką do Europy”, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Radomiu. Organizatorem konkursu była pani Jolanta Nowak z Międzypowiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z siedzibą w Iłży.
Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań otwartych w czasie 60 minut.

Marita Bilska
– uczennica kl. VI a zdobyła II miejsce, a pozostali uczestnicy konkursu Mateusz Drabik, Bartosz Jastrzębski z kl. VI a oraz Marcelina Kurek z kl. VI b otrzymali tytuł finalisty. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jako szkoła możemy być dumni, że czwórka naszych uczniów na tle 24 uczestników finałowego etapu tak ładnie zaprezentowała naszą szkołę w powiecie. Uczniowie przygotowywali się do poszczególnych etapów konkursu pod kierunkiem nauczycielek matematyki – pani Danuty Dujki i pani Grażyny Chyb.