Lekcja otwarta w klasie IIIc

Nauczyciele naszej szkoły, mając na uwadze dobro ucznia stale podnoszą swoje kwalifikacje. Jednym ze sposobów doskonalenia zawodowego jest dzielenie się doświadczeniem w pracy dydaktyczno - wychowawczej z innymi. Lekcje otwarte są doskonałą ku temu okazją. Pozwalają na wymianę spostrzeżeń, wzbogacają warsztat pracy nauczycieli. Dostarczają cennych uwag wypływających z obserwacji pracy kolegów. Zajęcia otwarte uatrakcyjniają codzienne życie uczniów. Dla jednych są doskonałą okazją do zaprezentowania swoich wiadomości i umiejętności, dla innych są okazją do pokonania nieśmiałości. Z całą pewnością, jedno i drugie wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka. 16 maja 2014 roku uczniowie klasy III c wraz z prowadzącą zajęcia, wychowawcą panią Martą Nowak zaprosili na zajęcia otwarte z edukacji polonistycznej. Temat zajęć: Jak znaleźć szczeniakom nowy dom? Czytanie tekstu pt „Komu kundelka, komu?”. Opowiadanie o dalszym losie bohaterów. Pisanie ogłoszeń. Zajęcia obserwowała dyrektor szkoły pani Aneta Mazur, wicedyrektor pani Edyta Sodel oraz nauczyciele: panie: Dorota Kamienik, Małgorzata Kaleta, Beata Nosowicz, Anna Bobrowska, Apolonia Piasek, Urszula Śliwa.

Celem zajęć było kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie umiejętności redagowania ogłoszenia, nabywanie umiejętności współdziałania w grupie, kształcenie umiejętności wczuwania się w sytuacje innych. Zajęcia przeprowadzone były metodami i technikami heurystycznymi służącymi podejmowaniu najwłaściwszych decyzji
w skomplikowanych sytuacjach, wymagających analizy dostępnych informacji, a także przewidzeniu zjawisk przyszłych, opartych na twórczym myśleniu i kombinacjach logicznych
.

Uczniowie klasy III c zaprezentowali się wspaniale. Byli bardzo aktywni na zajęciach. Pracowali wytrwale i z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania, dlatego można uznać, że lekcja zakończyła się sukcesem.(mn)